KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 11446265
*
nr 1144 6265
Nils G Stenqvist
(1934-2005), Sverige
Färgetsning, "Stenyta", 191/260,1992, motivet: 25x20
Nils Gunnar Stenqvist, svensk målare, tecknare och grafiker född 1934 i Stockholm, död 2005.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 november 2017
kl 18:22:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/11 10:30:47
1
100 kr
18/11 21:40:03
2
150 kr
20/11 18:12:20
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Nils G Stenqvist
Nils Gunnar Stenqvist, svensk målare, tecknare och grafiker född 1934 i Stockholm, död 2005.
Läs mer om Nils G Stenqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik nils g stenqvist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19
-
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:02
-
7083 Träsnitt
Annie Bergman (1889-1987), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:40
*
Nils G Stenqvist
Nils Gunnar Stenqvist, svensk målare, tecknare och grafiker född 1934 i Stockholm, död 2005.
Läs mer om Nils G Stenqvist
nr 1144 6265
Nils G Stenqvist
(1934-2005), Sverige
Färgetsning, "Stenyta", 191/260,1992, motivet: 25x20
Nils Gunnar Stenqvist, svensk målare, tecknare och grafiker född 1934 i Stockholm, död 2005.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 november 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/11 10:30:47 | 1 | 100 kr |
18/11 21:40:03 | 2 | 150 kr |
20/11 18:12:20 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Nils G Stenqvist
Nils Gunnar Stenqvist, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1934 i Stockholm, död 2005.Läs mer om Nils G Stenqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik nils g stenqvist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19 -
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:02 -
7083 Träsnitt
Annie Bergman (1889-1987), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:40